Registrirajte se ili se prijavite na portal.
Bankarstvo i osiguranje

Hypo Alpe Adria banka Banja Luka: Prikupljeno pet miliona KM kapitala

Objavljeno: 09.12.2009.
Izvor: SEEbiz.eu

Hypo Alpe Adria banka Banjaluka usješno je realizovala svoju "X" emisiju akcija prikupivši dodatnih pet miliona KM akcionarskog kapitala, saopšteno je iz ove banke.

Foto: Arhiva

Nakon uknjižavanja ovih pet miliona KM iz "X" emisije ukupan akcionarski kapital Hipo Alpe Adria banke Banjaluka iznosiće 125,8 miliona KM, dok će ukupan kapital banke biti daleko najveći na tržištu Republike Srpske /RS/, u iznosu od 160 miliona KM.

Banka je emitovala pet miliona redovnih akcija, nominalne vrijednosti jedne akcije od jedne KM.

Ukupan broj upisanih akcija po pravu preče kupovine je 4,98 miliona KM ili 99,64 odsto, a dio akcija za koje nisu iskorištena prava preče kupovine od 17 963 akcija bio je predmet javne ponude na Banjalučkoj berzi po nominalnoj vrijednosti od jedne KM i, takođe, su i one u rekordnom vremenu uspješno relizovane.

"Snagom kapitala, jednog od ključnih bankarskih segmenata i najvažnijeg faktora kompenzacije rizika u bankama, dodatno smo potvrdili ulogu stabilne i sigurne finansijske institucije. Visok procenat iskorištenog prava preče kupovine akcija banke pokazuje veliku zainteresovanost postojećih akcionara, kao i njihovu opredjeljenost za budućnost banke", rekao je direktor Hipo Alpe Adria banke Banjaluka Srećko Bogunović.

On je naglasio da su kupovinom preostalog dijela emisije putem Banjalučke berze u jednom danu investitori pokazali da je banka stabilna, sa vrlo dobrim pokazateljima budućeg poslovanja, te i dalje vrlo interesantna za tržište kapitala.

"S ovom uspješnom dokapitalizacijom Hipo banka je podigla svoju adekvatnost kapitala za oko 1,50 odsto iznad zakonskog okvira. Takođe, pored pomenute adekvatnosti kapitala naša likvidnost je na izrazito visokom nivou, što predstavlja snažnu garanciju za nastavak našeg uspješnog poslovanja u narednom periodu, bez obzira na bilo koje izazove u budućnosti", istakao je Bogunović.

Ostale vijesti
Oglasne poruke

SASE promet {mttd} KM

Na dan {mtd}

Simbol Vrijednost Promjena Graf
{is} {ivdd} {ivrd}% Graf
Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Dionice Promet* Graf
{ss} {stvd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

BLSE promet {mttd} KM

Na dan {mtd}

Simbol Vrijednost Promjena Graf
{is} {ivdd} {ivrd}% Graf
Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Dionice Promet* Graf
{ss} {stvd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Otvoreni fondovi
Fond Dat. Vrijed. Prom.
OIF Ilirika Global 08.02. 2,34 0,14%
Hypo BH Equity 01.02. 4,94 0,34%
Eurohaus Balanced 08.02. 6,89 -0,02%
Ilirika Moj fond 08.02. 8,61 0,09%
Ilirika JI Evropa 08.02. 260,32 0,08%
Kristal Kapital 11.05. 77,80 -0,08%
Advantis Diamond 11.05. 112,18 -0,33%
Mikrofin Plus 11.05. 127,41 -0,27%

*Sve vrijednosti u KM.

CBBH kursna lista valuta
Simbol Jedinica Vrijednost*
{ca} {cud} {cdmd}

*Sve vrijednosti u KM.

Konvertor valuta
Iznosi:  
Anketa

Vjerujete li da će vlasti poduzeti odgovarajuće mjere u cilju zaustavljanja talasa poskupljenja proizvoda i usluga u BiH?

Da, mjere će biti realizirane i trend poskupljenja će biti zaustavljen

Da, ali najavljene mjere neće obuzdati divljanje cijena

Ne, nadležni neće ništa poduzeti da zaštite potrošače

Ne znam


 

Facebook