Za razliku od prošlog puta, kada je Elaborat sa Skupštine vraćen na doradu, dioničari su bili zadovoljni i dokument usvojili bez primjedbi.
Elaboratom je predviđeno da Pošte Srpske krenu u proces prikupljanja kapitala za osnivanje banke.
Planirano je da Pošte budu većinski dioničar sa udjelom od 51 posto. Dio dionica bit će namijenjen radnicima, a ostatak kapitala bi se prikupio putem javne ponude, piše Banka.hr.
Skupština dioničara Pošta usvojila je i Izvještaj nezavisnog revizora o poslovanju poduzeća, te izvještaje o poslovanju u 2007. godine i radu Nadzornog odbora. Dioničari su, kako se navodi u priopćenju, pohvalili napore Uprave i Nadzornog odbora na smanjenju rashoda i povećanju prihoda.
Usvojene su i izmjene i dopune Statuta Pošta, koje određuju da Skupštinu dioničara vodi predsjedavajući koji se bira za svako posebno zasjedanje, umjesto dosadašnjeg stalnog predsjednika Skupštine.
SASE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
BLSE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
| Fond | Dat. | Vrijed. | Prom. |
| MFGlobal.ba | 05.09. | 4,42 | -0,46% |
| Hypo BH Equity | 05.09. | 6,98 | -0,08% |
| Eurohaus Balanced | 05.09. | 9,04 | -0,56% |
| Nimako Trend | 05.09. | 83,68 | 0,09% |
| Kristal Kapital | 05.09. | 82,29 | -0,55% |
*Sve vrijednosti u KM.
| Simbol | Jedinica | Vrijednost* |
| {ca} | {cud} | {cdmd} |
*Sve vrijednosti u KM.
Kako komentirate stanje tržišta nakon zadnjih usvojenih reformi?