Registrirajte se ili se prijavite na portal.
Ekonomija

Na Bjelašnici uslovi za vrhunsko skijanje

Objavljeno: 27.01.2012.
Izvor: fena

Ovog vikenda bit će održano međunarodno takmičenje u alpskom skijanju 'BH Telecom Ilidža FIS Cup 2012.', na kojem će učestvovati skijaši i skijašice iz cijele Evrope, Sjeverne Amerike i Azije

Međunarodno takmičenje u alpskom skijanju ''BH Telecom Ilidža FIS Cup 2012.'', na kojem će učestvovati skijaši i skijašice iz cijele Evrope, Sjeverne Amerike i Azije, bit će održano ovog vikenda na Bjelašnici.

Na takmičenje se do sinoć prijavilo oko 80 takmičara, od kojih većina dolazi iz Bosne i Hercegovine i zemalja regiona.

Po riječima direktora takmičenja Alema Holjana Bosne u Hercegovinu će predstavljati 30 takmičara, Hrvasku i Sloveniju 20, Srbiju deset i Crnu Goru pet.

''Ovogodišnje takmičenje će biti znatno posjećenije u odnosu na prethodne godine. Vrijeme nam ide naruku, ima dosta snijega, te smo u saradnji s kompanijom ZOI' 84. stvorili uslove za vrhunsku skijašku utrku'', izjavio je Holjan na današnjoj konferenciji za medije.

Po ocjeni zvaničnika iz Ski-saveza Bosne i Hercegovine, učesnika i odgovornih osoba iz Međunarodne skijaške federacije FIS-a, ovo takmičenje je najbolje organizovano u Bosni i Hercegovini.

Generalni sekretar Ski-saveza BiH i jedan od organizatora utrke Zlatko Hrnjić ističe da je na Bjelašnici stvorena izuzetna atmosfera za održavanje skijaških takmičenja te da je cilj saveza naredne godine dobiti utrku Evropskog kupa.

''Utrka Evropskog kupa je međustanica do utrke Svjetskog kupa. U Hrvatskoj i Bugarskoj su godinama organizirali utrke Evropskog kupa što im je otvorilo vrata za organiziranje najjačih svjetskih skijaških takmičenja'', rekao je Hrnjić i dodao da je BiH najbliže dobijanju brze discipline u ženskoj konkurenciji.

Na takmičenju su od 2001. nastupali najbolji bosanskohercegovački takmičari (Enis Bećirbegović, Mojca Rataj, Majko Johan Schafferer, Žana Novaković, Igor Lajkert), kao i takmičari koji danas voze u svjetskom i Evropa kupu: Lavtar Katarina (Slo), Zrničić Din Natko (Hrv), Ana Kobal (Slo) i Silke Bachmann (ITA).

Zahvaljući uspješnom nastupu na ''BH Telecom Ilidža FIS Cupu'' 2006. godine Majko Johan Schafferer je izborio nastup na ZOI u Torinu.

SASE promet {mttd} KM

Na dan {mtd}

Simbol Vrijednost Promjena Graf
{is} {ivdd} {ivrd}% Graf
Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Dionice Promet* Graf
{ss} {stvd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

BLSE promet {mttd} KM

Na dan {mtd}

Simbol Vrijednost Promjena Graf
{is} {ivdd} {ivrd}% Graf
Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Dionice Promet* Graf
{ss} {stvd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Otvoreni fondovi
Fond Dat. Vrijed. Prom.
OIF Ilirika Global 21.02. 2,33 0,00%
Hypo BH Equity 21.02. 4,92 -0,04%
Eurohaus Balanced 21.02. 6,74 -0,04%
Ilirika Moj fond 21.02. 8,60 -0,07%
Ilirika JI Evropa 21.02. 259,70 -0,42%
Kristal Kapital 11.05. 77,80 -0,08%
Advantis Diamond 11.05. 112,18 -0,33%
Mikrofin Plus 11.05. 127,41 -0,27%

*Sve vrijednosti u KM.

CBBH kursna lista valuta
Simbol Jedinica Vrijednost*
{ca} {cud} {cdmd}

*Sve vrijednosti u KM.

Konvertor valuta
Iznosi:  
Anketa

Vjerujete li da će vlasti poduzeti odgovarajuće mjere u cilju zaustavljanja talasa poskupljenja proizvoda i usluga u BiH?

Da, mjere će biti realizirane i trend poskupljenja će biti zaustavljen

Da, ali najavljene mjere neće obuzdati divljanje cijena

Ne, nadležni neće ništa poduzeti da zaštite potrošače

Ne znam


 

Facebook