Mittalovo moguće nastojanje da ostvari navedenu akviziciju motivirana je prije svega osiguranjem velikih količina željezne rudače, jer je Rio Tinto jedan od najvećih proizvođača te sirovine.
Da podsjetimo, preuzimanje Rija, čija je tržišna vrijednost 160 milijardi dolara, već duže vrijeme pokušava ostvariti najveća rudarska kompanija na svijetu, australski BHP Billiton, no Rio je sve ponude odbio, a i da prihvati spajanje, antitrustovski regulatori teško bi odobrili tu transakciju jer bi zajednička kompanija imala dominantni položaj u području opskrbe željeznom rudačom i aluminijem.
Osobe upoznate s planovima ArcelorMittala izjavile su da bi navedena tvrtka mogla kupiti udio u Rio Tintu od postojećih dioničara.
ArcelorMittal je izvjestio da je platio 204 milijuna dolara za povećanje udjela u australskom proizvođaču ugljene prašine Macarthur Coalu za 5 posto na 19,9 posto.
SASE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
BLSE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
| Fond | Dat. | Vrijed. | Prom. |
| MFGlobal.ba | 02.12. | 3,39 | -2,87% |
| Hypo BH Equity | 02.12. | 6,06 | -1,21% |
| Eurohaus Balanced | 02.12. | 8,60 | -1,03% |
| Nimako Trend | 02.12. | 62,16 | -0,66% |
| Kristal Kapital | 02.12. | 63,56 | -0,44% |
*Sve vrijednosti u KM.
| Simbol | Jedinica | Vrijednost* |
| {ca} | {cud} | {cdmd} |
*Sve vrijednosti u KM.
Da li će kriza na Wall Streetu utjecati na tržište kapitala u BiH