Naredni predsjednik Rusije suočit će se s ozbiljnim privrednim izazovima, jer Vladimir Putin svom nasljedniku ostavlja zemlju s problematičnom ekonomijom, prenijela je ruska radiostanica Business FM mišljenje ekonomiste Ruske akademije nauka (RAN).
Ekonomski program Putina treba biti izmijenjen, smatraju članovi Akademije i upozoravaju da privreda Rusije nije u tako blistavom stanju kao što se obično ukazuje.
- Uprkos znatnom privrednom rastu, ekonomija je u primitivnom stanju - smatra Ruslan Grinberg iz Instituta za međunarodna politička istraživanja RAN.
Grinberg navodi da struktura ruske ekonomije postaje sve jednostavnija i zavisnija od svjetskog tržišta. Kao dokaz, on navodi da svega 12 proizvoda osigurava 90 posto deviznih prihoda zemlje.
Ekonomski eksperti Akademije ocjenjuju da u kratkoročnom i srednjoročnom periodu opasnost za rusku privredu predstavljaju visoka domaća inflacija, korupcija, socijalna nejednakost, ali i kriza na svjetskom finansijskom tržištu.
SASE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
BLSE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
| Fond | Dat. | Vrijed. | Prom. |
| MFGlobal.ba | 06.10. | 4,00 | 1,07% |
| Hypo BH Equity | 06.10. | 6,65 | -0,09% |
| Eurohaus Balanced | 06.10. | 8,67 | -0,68% |
| Nimako Trend | 06.10. | 75,72 | -1,40% |
| Kristal Kapital | 06.10. | 74,97 | -1,31% |
*Sve vrijednosti u KM.
| Simbol | Jedinica | Vrijednost* |
| {ca} | {cud} | {cdmd} |
*Sve vrijednosti u KM.
Da li će kriza na Wall Streetu utjecati na tržište kapitala u BiH