Sudski policajci će danas prijepodne pokušati izvršiti prvu sudsku pljenidbu pokretne imovine Krivaje prema nalogu Općinskog suda u Zavidovićima, potvrdio je za "Dnevni avaz" Nurija Prijić, direktor kompanije.
Kako nam je rekao, on neće prisustvovati pljenidbi, jer "nije siguran kako bi se mogao ponijeti u takvoj situaciji".
- Obaviješten sam da će policija doći u Namještaj IV i da će izuzeti robu, gotove proizvode i slično, u vrijednosti od oko 50.000 maraka - kaže Prijić.
Zbog zahtjeva za pljenidbu imovine u vezi s prisilnom naplatom dugovanja na osnovu presuda sudova o neispunjenju stavki iz Kolektivnog ugovora prema 440 radnika, u Zavidovićima u narednim sedmicama i mjesecima treba biti održano nekoliko pljenidbi dijela pokretne i nepokretne imovine ovog preduzeća.
Posljednja pljenidba nije uspjela jer u kompaniji zbog štrajka radnika nije bilo nikog iz menadžmenta.
Ročište za početak stečajnog postupka odgođeno je za 18. avgust, uz tvrdnju menadžmenta da će do tog datuma Krivaja biti ili prodata ili pred kolapsom.
Ekspertna komisija Agencije za privatizaciju FBiH i predstavnici budućeg kupca krajem prošle sedmice dogovorili su sve detalje nacrta ugovora o formiranju zajedničkog preduzeća sa zavidovićkom kompanijom Ferimpex.
- Nacrt ugovora, nadam se, već ove sedmice će razmatrati Federalna vlada, a potom će ići na potpisivanje. Paralelno, dogovaraju se ostali detalji, poput sirovine, snabdijevanja strujom nove firme koja će nositi naziv Krivaja 1884 - kaže za naš list Enes Ganić, direktor Agencije za privatizaciju FBiH.
SASE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
BLSE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
| Fond | Dat. | Vrijed. | Prom. |
| MFGlobal.ba | 07.01. | 3,32 | 0,63% |
| Hypo BH Equity | 07.01. | 5,94 | 1,29% |
| Eurohaus Balanced | 07.01. | 8,53 | 0,04% |
| Nimako Trend | 16.12. | 62,00 | -0,89% |
| Kristal Kapital | 30.12. | 64,11 | 1,20% |
*Sve vrijednosti u KM.
| Simbol | Jedinica | Vrijednost* |
| {ca} | {cud} | {cdmd} |
*Sve vrijednosti u KM.
Da li će kriza na Wall Streetu utjecati na tržište kapitala u BiH