- Komisija za pregovore, koju je formirala Federalna vlada, razmotrila je do najsitnijih detalja ponudu o dokapitalizaciji BH Airlinesa i sutra će biti održani završni pregovori s delegacijom turske aviokompanije o strateškom partnerstvu - kaže Šećkanović za "Dnevni avaz".
Prema njegovim riječima, osim generalnog direktora Kotila, očekuje se dolazak i predsjednika Upravnog odbora Turkish Airlinesa Džandana Karlitekina (Candan), a osim sa Federalnom vladom, delegacija ove kompanije će se sastati i sa Upravom BH Airlinesa i direktorom Nudžeimom Rečicom.
Federalna vlada je prije 20-ak dana donijela odluku da novi strateški partner BH Airlinesa bude turska aviokompanija koja će u proljeće 2009. i 2010. flotu bh. avioprijevoznika pojačati sa dva mlazna aviona i uložiti dodatnih pet miliona eura za poboljšanje uvjeta poslovanja.
Turkish Airlines najubjedljiviji
Od tri ponude koje su stigle za dokapitalizaciju BH Airlinesa jedna je bila nepotpuna, a turska kompanija je imala 82,50 bodova, dok je drugi ponuđač, jordanska aviokompanija Zeid Mango, imao nešto više od 30 bodova.
SASE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
BLSE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
| Fond | Dat. | Vrijed. | Prom. |
| MFGlobal.ba | 07.01. | 3,32 | 0,63% |
| Hypo BH Equity | 07.01. | 5,94 | 1,29% |
| Eurohaus Balanced | 07.01. | 8,53 | 0,04% |
| Nimako Trend | 16.12. | 62,00 | -0,89% |
| Kristal Kapital | 30.12. | 64,11 | 1,20% |
*Sve vrijednosti u KM.
| Simbol | Jedinica | Vrijednost* |
| {ca} | {cud} | {cdmd} |
*Sve vrijednosti u KM.
Da li će kriza na Wall Streetu utjecati na tržište kapitala u BiH