Priznanje je uručio prof. dr. Vladimir Beus, predsjednik Upravnog odbora Fondeka, a čast da primi prvi „Fondeko pečat“ pripala je direktoru Tvornice cementa Kakanj, Branimiru Muidži.
„Fondeko pečat“ je priznanja koje od ove godine „Fondeko“ dodjeljuje velikim industrijskim i tehnološkim sistemima, projektima i organizacijama za postignute rezultate u očuvanju prirode, a koje svoj rad i razvoj baziraju na principa uravnoteženog održivog razvoja.
Priznanje se dodjeljuje na osnovu stručnog mišljenja Komisije koja je tokom posjete Tvornici cementa Kakanj stekla uvid u potrebnu dokumentaciju, obišla proizvodne pogone razgovarala sa članovima rukovodstva.
„Komisija smatra da Tvornica cementa Kakanj jasno demonstrira okolišne performanse, okolišne programe, iskazuje organiziran stupanj upravljanja prirodnim resursima, te želju za permanentnim unapređenjem, i unapređuje lokalnu zajednicu,“ navodi se u izvještaju Komisije.
SASE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
BLSE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
| Fond | Dat. | Vrijed. | Prom. |
| OIF Ilirika Global | 20.05. | 2,28 | -0,52% |
| Hypo BH Equity | 18.05. | 4,90 | -0,13% |
| Eurohaus Balanced | 20.05. | 6,75 | -0,01% |
| Ilirika Moj fond | 20.05. | 8,53 | -0,40% |
| Ilirika JI Evropa | 20.05. | 233,61 | -1,15% |
| Kristal Kapital | 11.05. | 77,80 | -0,08% |
| Advantis Diamond | 11.05. | 112,18 | -0,33% |
| Mikrofin Plus | 11.05. | 127,41 | -0,27% |
*Sve vrijednosti u KM.
| Simbol | Jedinica | Vrijednost* |
| {ca} | {cud} | {cdmd} |
*Sve vrijednosti u KM.
Vjerujete li da će vlasti poduzeti odgovarajuće mjere u cilju zaustavljanja talasa poskupljenja proizvoda i usluga u BiH?