Ovo je juče potvrdio Hamdo Duraković, predsjednik Odbora povjerilaca "Sarabona" i predstavnik bivših radika fabrike u ovom odboru. Objašnjava da do kraja sedmice sudski vještak treba da procijeni vrijednost imovine "Sarabona", nakon čega će Odbor povjerilaca odlučiti o načinu prodaje.
"Povjerioci očekuju prodaju imovine što prije. Moramo vidjeti koja je njena realna, tržišna cijena. Bitno je da se pojavi ozbiljan kupac koji će prepoznati svoj interes. Imam osjećaj da domaći kupci žele jeftino kupiti imovinu, ali svako ima pravo da konkuriše", kazao je Duraković.
Predmet prodaje imovine "Sarabona" je 24.000 metara kvadratnih zemljišta, od čega 12.000 metara kvadratnih čine objekti s infrastrukturom. Dugovi "Sarabona" iznose oko 18 miliona KM, a najviše se duguje radnicima. Prva dva pokušaja prodaje imovine nisu uspjela, jer su zainteresovani kupci ponudili nižu cijenu od one koju je odredio Odbor povjerilaca, dok se na treći javni poziv niko nije javio.
SASE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
BLSE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
| Fond | Dat. | Vrijed. | Prom. |
| MFGlobal.ba | 03.07. | 5,09 | -2,28% |
| Hypo BH Equity | 03.07. | 7,60 | -0,88% |
| Eurohaus Balanced | 03.07. | 9,48 | -0,89% |
| Nimako Trend | 03.07. | 90,37 | -1,56% |
| Kristal Kapital | 03.07. | 89,42 | -1,26% |
*Sve vrijednosti u KM.
| Simbol | Jedinica | Vrijednost* |
| {ca} | {cud} | {cdmd} |
*Sve vrijednosti u KM.
Kako komentirate stanje tržišta nakon zadnjih usvojenih reformi?