To je izjavio federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vahid Hećo tokom današnjeg sastanka s menadžmentom Elektroprivrede BiH i sedam rudnika uglja koji su u sastavu ovog koncerna. Na sastanku u Sarajevu analizirane su realizovane i predstojeće aktivnosti na uspostavi ove kompanije.
Kako su istakli predstavnici JP EPBiH, njihove obaveze u narednom periodu odnosit će se na implementaciju Ugovora o vođenju poslova između JP EPBiH i rudnika uglja, harmonizaciju općih akata, te izradu trogodišnjeg plana Koncerna koji bi trebalo da u narednih nekoliko dana bude usvojen.
Planirano je također, da u naredne tri godine, EPBiH u modernizaciju rudnika uloži 200 miliona KM. Direktori rudnika iskazali su potpunu opredijeljenost Koncernu, ocijenivši da se radi o najznačajnijem poduhvatu i projektu u historiji rudarstva u našoj zemlji.
Iste ocjene iznijeli su i sindikalni predstavnici rudara i energetičara, uz iskazanu potrebu za dodatnim ulaganjima u modernizaciju i sigurnost rudnika, kao i u zapošljavanje novih kvalifikovanih radnika. Na sastanku je ukazano i na potrebu unaprjeđenja rada Koncerna na operativnom nivou.
Imajući u vidu da je riječ o veoma ozbiljnom i zahtjevnom poslu, ministar Hećo je zatražio od svih aktera maksimalan napor da bi uspostava Koncerna EPBiH bila okončana na najbolji mogući način i u što skorije vrijeme, saopćio je Ured za odnose s javnošću Vlade FBiH.
SASE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
BLSE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
| Fond | Dat. | Vrijed. | Prom. |
| MFGlobal.ba | 11.03. | 2,94 | -0,06% |
| Hypo BH Equity | 11.03. | 5,27 | -0,15% |
| Eurohaus Balanced | 11.03. | 7,72 | -0,57% |
| Ilirika Moj fond | 11.03. | 10,15 | -0,08% |
| Ilirika JI Evropa | 11.03. | 9,02 | -0,20% |
| Kristal Kapital | 11.03. | 64,94 | -0,19% |
| Advantis Diamond | 11.03. | 103,95 | -0,07% |
| Mikrofin Plus | 11.03. | 114,27 | 0,09% |
*Sve vrijednosti u KM.
| Simbol | Jedinica | Vrijednost* |
| {ca} | {cud} | {cdmd} |
*Sve vrijednosti u KM.
Da li bi liberalizacija viznog režima za državljane BiH imala utjecaja na atmosferu poslovanja u našoj zemlji?