Iako Zakon o obrtu postoji i u primjeni je od 2003. godine, kako je kazao na konferenciji za novinare federalni ministar razvoja, poduzetništva i obrta Velimir Kunić, ovakav potez učinjen je iz više razloga, a osnovni je što je iz prethodnog zakona trebalo mijenjati oko 50 posto teksta i što on dobrim dijelom ne može biti implementiran.
„Zakon će biti upućen u parlamentarnu proceduru, a nakon toga uslijedit će javna rasprava. Ovaj zakon tražili su obrtnici i mislim da će on zadovoljiti njihove zahtjeve“, rekao je ministar Kunić.
On je kazao da je najznačajnije to što novi zakon predviđa rok za izdavanje dozvole za obrt od 15 dana, te da se neka osoba može registrirati kao poljoprivrednik, iako nema srednju stručnu spremu, te što će članarina za obrtničke komore biti obavezna.
Prema zakonu obrt je definiran kao samostalno i trajno obavljanje dopuštenih i registriranih gospodarskih djelatnosti fizičkih osoba u osnovnom, dopunskom ili dodatnom zanimanju, dok se u obrtu slične djelatnost naprimjer ubrajaju poljoprivredne djelatnosti ili kućna radinost.
SASE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
BLSE promet {mttd} KM
Na dan {mtd}
| Fond | Datum | Vrijednost | Promjena |
| MFGlobal.ba | 12.05. | 5,63 KM | -0,25 % |
| Hypo BH Equity | 12.05. | 8,12 KM | 0,11 % |
| Simbol | Jedinica | Vrijednost* |
| {ca} | {cud} | {cdmd} |
*Sve vrijednosti u KM.
Kako komentirate stanje tržišta nakon zadnjih usvojenih reformi?