Registrirajte se ili se prijavite na portal.
Poslovna informatika

Besplatni dodaci za IE i Firefox

Objavljeno: 27.02.2008. 000000 10:50
Izvor: Avaz

Pojedini dodaci osim pretraživanja interneta, mogu otkrivati i špijunske programe.

Foto: Arhiva

Većina dodataka za preglednike Internet Explorera i Firefoxa automatski snima spisak omiljenih web-lokacija i omogućava jednostavan pristup ili sinhronizaciju spiska lokacija s više računara. Pojedini dodaci iz ove kategorije unapređuju mogućnosti pretraživanja ili sinhroniziraju podatke za prijavljivanje iz više čitača, a neki čak otkrivaju i špijunske programe.



Provjera pravopisa

    *  Foxmarks: Dodatak koji izuzetno dobro obavlja jednu funkciju: sinhronizira omiljene lokacije iz Firefoxa na više računara. On ima i odlične mogućnosti za podešavanje.

    * Yahoo Toolbar: Jedna od brojnih mogućnosti ove aplikacije jeste i pravljenje spiska omiljenih lokacija na internetu (nezavisno od spiska omiljenih lokacija u računaru), a možete mu pristupiti iz bilo kojeg čitača. Ovaj aplet ubrzava i pristup do usluge Yahoo Mail, a sadrži i Nortonovu aplikaciju za otkrivanje špijunskih programa.

    * Google Toolbar: Podržava pravljenje spiska omiljenih lokacija na webu, slično kao što to radi i Yahoo Toolbar. Pored toga, on sadrži i alatku za provjeru pravopisa i mogućnost automatskog popunjavanja obrazaca, ali za razliku od aplikacije Yahoo Toolbar, ne ubrzava pristup brojnim Googleovim uslugama.



Sistemska oblast

    * 1-Click Answers: Pomoću ovog dodatka možete desnim tasterom miša pritisnuti bilo koju riječ ili izraz na web-stranici i dobiti objašnjenje (u iskačućem prozorčiću) s lokacije Answers.com. Da biste isključili dosadne reklame, izmijenite odgovarajuće podešavanje u dijalogu Preferences, kojem možete pristupiti putem ikonice u sistemskoj oblasti.

    * Google Browser Sync: Aplikacija koja omogućava da sinhronizirate izabrane omiljene web-lokacije, snimljene lozinke, tragove krstarenja i kolačiće između raznih čitača. Ako budete imali problema prilikom sinhroniziranja spiska omiljenih lokacije, najbolje je da ovaj dodatak koristite za sinhroniziranje lozinki i kolačića, a da usaglašavanje spiska omiljenih lokacija prepustite dodatku Foxmarks.

    * IE Inline Search: Ovaj dodatak na dno prozora web-čitača smješta paletu za pretraživanje kada pritisnete kombinaciju tastera Ctrl-F.



Kikoz Bookmarks Pro

Pomoću palete dodatka Kikoz Bookmarks Pro možete uvoziti sve omiljene web-lokacije iz Internet Explorera, Firefoxa i Opere. Ako instalirate Kikoz, lokacijama ćete moći pristupiti iz Internet Explorera 7.

Tako snimljene lokacije možete razmjenjivati s drugim korisnicima ovog dodatka.    

Vaši komentari
Komentiranje je jedna od privilegija registriranih korisnika. Registrirajte se ili prijavite.

SASE promet {mttd} KM

Na dan {mtd}

Simbol Vrijednost Promjena Graf
{is} {ivdd} {ivrd}% Graf
Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Dionice Promet* Graf
{ss} {stvd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

BLSE promet {mttd} KM

Na dan {mtd}

Simbol Vrijednost Promjena Graf
{is} {ivdd} {ivrd}% Graf
Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Cijena* % Promet* Graf
{ss} {stdd} {strd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Simbol Dionice Promet* Graf
{ss} {stvd} {sttd} Graf

*Sve vrijednosti u KM.

Otvoreni fondovi
Fond Dat. Vrijed. Prom.
MFGlobal.ba 10.03. 2,94 -0,36%
Hypo BH Equity 10.03. 5,27 -0,35%
Eurohaus Balanced 10.03. 7,77 -0,37%
Ilirika Moj fond 10.03. 10,16 -0,64%
Ilirika JI Evropa 10.03. 9,04 -0,64%
Kristal Kapital 10.03. 65,06 -0,25%
Advantis Diamond 10.03. 104,03 -0,20%
Mikrofin Plus 10.03. 114,17 -0,59%

*Sve vrijednosti u KM.

CBBH kursna lista valuta
Simbol Jedinica Vrijednost*
{ca} {cud} {cdmd}

*Sve vrijednosti u KM.

Konvertor valuta
Iznosi:  
Anketa

Da li bi liberalizacija viznog režima za državljane BiH imala utjecaja na atmosferu poslovanja u našoj zemlji?

Da, povoljniji uslovi poslovanja

Ne, nema mnogo veze sa poslovanjem

Možda, sve je moguće